Menu

Aktivity

Kam vyrazit na výlet? Připravili jsme pro Vás spoustu tipů. Vybrat si můžete mezi sportovními výlety, výlety do přírody, za kulturou aj. Hotelovým hostům rádi poskytneme sportovní vybavení dle našeho hotelového ceníku. Po dni stráveném objevováním krás Ústeckého kraje doporučujeme odpočinek v našem wellness.

Ceník

Jízdní kolo

1 hodina
90 Kč

Jízdní kolo

Celý den
400 Kč

Přilba na kolo

v ceně jízdního kola

Nordic walking hole

Celý den
130 Kč

Tenisové rakety

1 hodina
100 Kč

LANOVÁ DRÁHA  40 m

Areál Větruše disponuje nejdelší lanovkou bez podpěrných sloupů v ČR. Ideální řešení, jak usnadnit a urychlit dopravu pěších a cyklistů z centra města. Odměnou Vám rovněž bude výhled, který Větruše nabízí.

 

KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE 1,1 km

V centru města můžete navštívit kostel, který se proslavil svoji šikmou věží v důsledku bombardování na konci druhé světové války. Jedná o čtvrtou nejšikmější věž v Evropě.

 

VRKOČ 3,8 km (49 min) / 5,2 km

Chráněné území ležící v okrajové části města Ústí nad Labem. Jedná se o geologický útvar se sloupcovitou odlučností olivinického čediče, tvarovaného do podoby obráceného vějíře.

 

MARIÁNSKÝ MOST 1,9 km (26 min) / 2,9 km (5 min)

Jedná se o jeden z nejmodernějších mostů  v ČR a byl zařazen mezi 10 nejkrásnějších staveb 90. let 20. století a stal se tím dominantou města Ústí nad Labem.

VAŇOVSKÝ VODOPÁD 3,5 km (1,18 hod)

Jedná se o  největší a nejznámější vodopád Českého středohoří. Doporučujeme návštěvu zejména v jarních měsících. K vodopádu vede zelená turistická značka od Větruše.

 

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA 3,6 km (7 min)

Milovníci zvířat si zde přijdou na své. Zoo je domovem spousty druhů zvířat. Návštěvníkům zoo slouží Naučná stezka Lumpeparku, která přibližuje nejzajímavější zákoutí areálu.

 

JEZERO MILADA 6,4 km (25 min)

Patří mezi jedny z největších jezer svého druhu v ČR. Vzniklo zatopením uhelného velkolomu. Uzpůsobené na jízdu na in-line bruslích.

 

HŘENSKO 39,8 km (42 min)

Obec v okrese Děčín, která je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko. Historie někdejší dřevařské osady sahá do počátku 15. století. V centru můžete navštívit kostel sv. Jana Napomuckého a hrázděné domy v německém stylu.

PRAVČICKÁ BRÁNA 42,5 km (44 min)

Jedná se o největší přírodní skalní most v Evropě, který můžete spatřit v NP České Švýcarsko. Doporučujeme se vydat po naučné stezce, která podle řady cestovatelů patří k nejkrásnějším vyhlídkovým trasám v Česku.

  

SOUTĚSKY KAMENICE – EDMUNDOVA A DIVOKÁ SOUTĚSKA 39,7 km (44 min)

V samotném srdci NP České Švýcarsko zažijete projížďku na pramici v soutěskách, během které si užijete pohled na pískovcové skály, které se rozprostírají všude kolem. Jedná se vskutku o velmi romantické místo.

 

TISKÉ STĚNY 24 km (20 min)

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce, do níž spadají i Tiské stěny, je součástí rozsáhlé pískovcové tabule, která vznikla před 90 milióny let v křídovém období druhohor. Skalní město je přírodní památkou, která je turisticky velmi navštěvovaná.

 

VIA FERRATA 26,6 km (26 min)

Nejdelší ferrata v ČR, která se nachází v Děčíně. Tato Via Ferrata je určena opravdu pro každého. Začátečník si zde osvojí základní dovednosti pohybu po via zajištěné cestě. Pastýřská stěna nabízí volbu z 16 cest o délkách 150 – 170 m na jedné skále. 

LOVOŠ 24,3 km (18 min)

V Opárenském údolí můžete navštívit vrch Lovoš, kterému se rovněž přezdívá „šlechtic Českého středohoří“. Užijte si pěší turistiku na vrchol a užijte si výhled na všechny světové strany.

 

MILEŠOVKA 28,4 km (22 min)

Nejvyšší hora Českého středohoří, která je se svými 837 metry označována jako královna Českého středohoří. Jedná se o největrnější horu s nejvíce bouřemi u nás, a proto bývá nazývána Hromovou horou. Po výstupu na vrchol vám bude odměnou rozhled, který je považován za nejkrásnější nejen v Česku.

 

TERMÁLNÍ KOUPALIŠTĚ BRNÁ 8,9 km (16 min)

V údolí zvaném Porta Bohemica naleznete koupaliště, které nabízí tobogány, dětský či plavecký bazén, vodní atrakce. Koupaliště je v provozu od května do září (v závislosti na klimatických podmínkách a nařízeních).

 

LÁZNĚ TEPLICE 21 km (20 min)

Lázně patří mezi nejstarší ve střední Evropě s téměř dvoutisíciletou tradicí lázeňství. Disponují termální vodou hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu.

LABSKÁ STEZKA (CYKLOTRASA)

Trasa dlouhá 1300 km, která se nachází mezi Německem – Českou republikou. Ideální i pro rodiny s dětmi. Užijte si dechberoucí krajinu a výhledy, které stezka nabízí. 

 

ERBENOVA VYHLÍDKA 4,2 km (1,38 hod)

Krásným výhledem do širokého okolí budete odměněni, pokud se rozhodnete vydat příjemnou procházkou na Erbenovu vyhlídku (420 m). Návštěvníkům se po výstupu otevírá pohled na část města, na České středohoří i na vzdálené Krušné hory.

 

DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK 30,4 km (28 min)

Děčínský Sněžník je pískovcová stolová hora vysoká 723 m a nachází se v okrese Děčín.